Wyróżniaj się lub zgiń

Wyróżniaj się lub zgiń

Steve Rivkin, Jack Trout

Rok wydania: 2000
Objętość: 244
Oprawa: twarda
Wydawca: IFC Press

"Wyróżniaj się lub zgiń" to znakomita książka guru marketingu Jacka Trouta, z której dowiesz się jak wyróżnić swój produkt.

Dzięki tej książce poznasz strategie takie, jak:

  • Ulepszona U.S.P. (klasyczna teoria "unikatowej propozycji sprzedaży" Ressera Reevesa zaktualizowana pod kątem współczesnego rynku).
  • Pozycjonowanie (zrozumienie mechanizmów umysłu ludzkiego w procesie wyróżniania).
  • Zawłaszczenie pomysłu (Metody ułatwiające znalezienie pomysłu na wyróżnianie się nadanie mu ekspresji i uczynienie z niego własnego wyróżnika).
  • Konkurencja (jak wyróżnić nasze pomysły na tle propozycji konkurentów).

Jack Trout, nie owija niczego w bawełnę. Beszta osoby zajmujące się marketingiem za to, że zbyt często idą na łatwiznę stosując supernowoczesne techniczne gadżety i sztuczki, zamiast skupić się na znalezieniu i wylansowaniu unikalnych, istotnych cech swych produktów. Wyróżniaj się lub zgiń to coś więcej niż zbiór opowieści o marketingowych sukcesach - to dogłębne studium najefektywniejszych współczesnych strategii wyróżniania produktu. Wyjaśnia ono, na czym te strategie polegają, kiedy i gdzie należy je stosować i w jaki sposób mogą pomóc nam ukształtować własny wizerunek na jakże zatłoczonym rynku. W dzisiejszym, ultrakonkurencyjnym świecie przeciętny supermarket ma na swych półkach 40 tys. markowych wyrobów, a nabywcy samochodów mogą przechadzać się po salonach ponad dwudziestu producentów. Dla specjalistów od marketingu wyróżnienie produktu jest wyzwaniem większym niż kiedykolwiek dotąd, lecz niezmiennie stanowi ono sedno skutecznego marketingu. Co ważniejsze, pozostaje też kluczem do przetrwania firmy.

JACK TROUT - prezes Trout & Partners, jednej z najbardziej prestiżowych firm marketingowych w Stanach Zjednoczonych, posiadającej biura w 13 krajach i klientów, takich, jak: AT&T, IBM, Merril Lynch, Sears i inne firmy z listy 500 największych firm magazynu Fortune. Trout, uważany za jednego z najbardziej wpływowych guru marketingu, był pierwszym popularyzatorem "pozycjonowania" produktów i idei, czyli docierania z nimi do świadomości konsumentów. Jest poszukiwanym prelegentem i autorem wielu klasycznych książek z dziedziny marketingu, w tym bestsellerowych Positioning: The Battle for Your Mind, The 22 Immutable Laws of Marketing oraz Bottom- up Marketing.

Lektura do zajęć: Strategia komunikacji i insighty

 

SzukajBiblioteka marketera

Partnerzy Serwisu

Levitah Design